Історія

Видавництво Закарпаття нині – найпотужніший видавничо-поліграфічний комплекс у Закарпатській області. Історія Видавництва Закарпаття сягає часів Закарпатської України, коли згідно з розпорядженням Народної Ради Закарпатської України № 17 від 20 грудня 1944 почала формуватися державна друкарня. Книжхкова друкарня із самого початку свого існування розмістилася у приміщенні колишніх військових казарм по вул. Кармелюка 7.

Scan10006-1

Першим директором газетної друкарні, розташованої на площі Корятовича 16 був Юрій Іванович Миравчик, який раніше був власником друкарні. Саме тут було видруковано перший номер газети “Закарпатська Україна”

Scan10008-2

У 1955 році обидві друкарні були об”єднані в одну. Закарпатська обласна друкарня забезпечувала випуск п”яти обласних і двох районних газет, а також 130 книг та брошур у рік, та значну кількість іншої друкованої продукції.

Scan10007-1

З 16 липнія 1976 року друкарня була реорганізована у видавництво “Радянське Закарпаття” В зв”язку із істотним розширенням виробництва постало питання спорудження нового редакційно-видавничого комплексу. Було вирішено побудувати нову будівлю в кінці вулиці Гагаріна, де вона знаходиться і на данний час. У 1984 році була здана перша лінія газетного комплексу, 24 грудня цього ж року тут вийшов перший номер газети “Karpati Igaz Szo”, видрукуваний офсетом. У 1985 році було здано в експлуатацію дев”ятиповерховий редакційно-видавничий комплекс, де підприємство розташовано і понині. Повністю завершено будівництво у 1986 році здачею конференц-залу та їдальні.

Scan10009-1